• سفر زیارتی و فرهنگی کربلای معلی(زمینی)
    سفر زیارتی و فرهنگی کربلای معلی(زمینی) تاریخ اعزام 23/12/1393 (تحویل سال در کربلا) ویژه کارکنان و اساتید به همراه خانواده

  • نگاهی به چند فیلم جشنواره فجر امسال
    «علیرضا رضاداد» -دبیر جشنواره‌ی سی و سوم- راست می‌گوید اوضاع فجر سی و سوم به طرز مشکوکی آرام است. مخصوصاً اینکه عده‌ای که فکر می‌کردند انتقادها به جشنواره‌ی فیلم فجر سیاسی است، حالا نمی‌توانند این آرامش را تحلیل کنند و نمی‌توانند بفهمند که اگر انتقادی هست، این انتقاد با کیفیت فیلم‌های نمایش داده شده در فجر سی و سم ارتباط مستقیم دارد.

  • آینده انقلاب اسلامی چه خواهد شد؟
    محمد ذوقی// اگر یکی از زوایای تحلیل کلان از انقلاب اسلامی را «نگاه تاریخی» به این واقعه¬ی تاریخی بدانیم، باید سخن از گذشته، حال و آینده¬ی را در زنجیره¬ای به هم پیوسته مورد بررسی قرار دهیم. برفراز تاریخ بایستیم و بر اساس عقاید و بینش اعتقادی خود خطّ سیر تاریخ را دنبال نمائیم و جایگاه انقلاب اسلامی را در این خطّ سیر فهم و ادامه¬ی این خطّ سیر را تا «پایان تاریخ» دنبال کنیم. نگرش¬های مختلف، سیر حرکت تاریخ و قواعد حرکت تاریخ و «پایان تاریخ» را متفاوت گزارش کرده¬اند. گزارش مارکسیسم از مراحل تاریخ و پایان تاریخ متفاوت است از گزارش لیبرالیسم. انقلاب اسلامی نیز مبتنی بر انگاره¬های شیعی خود، تاریخ را در مراحل، ادوار و پایانی متفاوت از سایر نگرش¬های مادّی مورد بررسی قرار می دهد. این نوشته در صدد است آینده¬ی انقلاب اسلامی و فرآیند تکاملی حرکت انقلاب اسلامی و ادوار آن را به نحوی اجمالی در بیانات رهبری مورد بررسی قرار دهد.