شرایط عضویت در سایت

کاربران عزیزی که در بحث ها شرکت می کنند باید توجه کنند که تنها استفاده از زبان رسمی ایران ( زبان فارسی ) مجاز می باشد.

در صورت مشاهده هر گونه بی احترامی به دیگر کاربران و مدیران و مسئولان سایت با کاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسی وی به انجمنها قطع خواهد شد.

قبل از ارسال پست در تاپیک (موضوع) دقت کنید که محتوای پست ارسالی خارج از موضوع نباشد ، ارسال های خارج از موضوع بحث اسپم محسوب شده و بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد.

به دلیل رعایت امر مستند بودن ارسال ها و بحث ها در صورت برداشت مطلبی از منابع دیگر ، ذکر منبع اجباری بوده و در صورت عدم درج منبع مسئولیت پست ارسالی در بحث مورد نظر بر عهده کاربر ارسال کننده می باشد.

این وب سایت به منظور ایجاد علوم و فنون و گسترش علوم و تحقیقات در کشور و حمایت از فعالیتهای پزوهشی به وجود امده است و خود را ملزم به گسترش فضای گفتمان و فرهنگ دموکراسی و هم اندیشی میداند و برای تحقق این آرمان میکوشد ، در عین حال وارد مسائل سیاسی و جناحی خاص نمیگردد و فضای بحث ها همیشه در حد فضای علمی و تحقیقاتی باقی خواهد ماند و هر گونه تلاشی برای متشنج کردن فضای بحثها توسط مدیران ارشد سایت قابل پیگیری بوده و با کاربران متخلف برخورد خواهد شد.

طبق قوانین سایت در ارسال ها باید تمام مسائل اخلاقی و ادب جمعی رعایت شود . حقوق تمامی کاربران در برابر قوانین سایت و اساسنامه مساوی و هر گونه ایجاد اغتشاش و بی نظمی در بحث ها به هر طریقی ممنوع و با متخلفین برخورد خواهد شد.

کاربران در صورت داشتن هر گونه اعتراض به هر قسمتی از پست های ارسالی در بحث جاری ، می توانند مراتب را با مدیران ارشد سایت ( مدیران نارنجی و قرمز ) بصورت ایجاد پیام خصوصی و یا ارسال گزارش با استفاده از ابزار گزارش پست خلاف در میان بگذارند و اعتراض علنی به صورت پست عمومی ( پستی که در دید عموم باشد ) در کل سایت ممنوع و با شخص متخلف برخورد خواهد شد.

مسئولیت مطالب ارسال شده توسط کاربران در بحث ها به عهده خود ایشان می باشد و لزوماً نظر و یا مطلب مسئولین سایت نمی باشد. از آنجا که نظرات و اعتقادات هر شخص برای خود او محترم است در صورت مشاهده هر گونه مطلب توهین آمیز و خلاف موازین ادب , با متخلفین برخورد جدی خواهد شد.

برای رعایت مسائل امنیتی، تنها در تاپیک مورد نظر، بحث خود را دنبال کنید و در صورتی که مستقیما با یک کاربر از طریق ایمیل ، چت و یا هر طریق دیگری ارتباط داشته باشید سایت هیچ گونه تعهدی در مقابل بوجود آمدن مشکالات احتمالی نخواهد داشت. لطفا در زمان مطرح کردن مطلبی در بحث جاری ، به قوانین احترام بگذارید و از قرار دادن مطالب و تصاویر مخالف با قوانین جدا خودداری فرمایید.

ضمنا از نوشتن هرگونه مطلب سیاسی که باعث بر هم زدن نظم عمومی سایت می شود جدآ خودداری کرده و در صورت مشاهده چنین پستی به فرد مورد نظر تذکر داده خواهد شد و یا در سطوح بالاتر دسترسی کاربر برای همیشه به سایت قطع خواهد شد.

با توجه به هدف سایت در رابطه با فعالیت های علمی ، هر گونه ارسال و فعالیت های صرفا سیاسی و با اهداف خاص ممنوع بوده و با متخلفین برخورد می شود. توهین به مقامات دولتی ، شخصیت های مذهبی ، مطالب الحادی و نفی یا تضعیف اصول و ارزش های اسلامی و یا توهین به اسلام و مقدسان آن و اهانت به امام (ره) و یا رهبری ممنوع بوده و با متخلفین به شدت برخورد خواهد شد.

توهین به ادیان آسمانی و کتب مقدس و انبیاء و معصومین و مقدسات ممنوع بوده و با کاربر متخلف به شدت برخورد خواهد شد.

ارسال هر گونه مطلب علیه قانون اساسی و یا تفرقه افکنی و خدشه در وحدت و وفاق ملی و استقلال و تمامیت ارضی و یا القاء بد بینی و نا امیدی در مردم نسبت به مشروعیت و کار آمدی نظام ممنوع می باشد. توهین به اقوام و اقلیت های مذهبی ممنوع بوده و با کاربر متخلف به شدت برخورد خواهد شد. افشای اسرار و اسناد طبقه بندی شده از قبیل نظامی ، امنیتی و سیاسی دولتی و خصوصی در بحث ها ممنوع می باشد.

اشاعه منکرات و ترویج فحشا و مطالب مغایر با عفت و اخلاق عمومی در بحث ممنوع بوده و با کاربران متخلف برخورد و مطالب ارسالی بلافاصله حذف خواهد شد. انتشار اطلاعات خصوصی و شخصی افراد بدون اخذ اجاره کتبی از آنان ممنوع بوده و با متخلفین برخورد می شود.

نشر اکاذیب و افترا در بحث ها ممنوع می باشد. برقراری پیوند ( لینک کردن ) ، تبلیغ و معرفی سایت های اینترنتی که فعالیت های خلاف قوانین کشوری را دارند ممنوع می باشد. مطالب ارسالی توسط کاربران در بحث ها تنها در صورتی که ناقض قوانین سایت و این اساس نامه باشد حذف می شود و هر در خواستی از جانب کاربران نسبت به حذف بخشی یا تمامی مطالب ارسالی خود خلاف قوانین بوده و از جانب مدیران رد می شود.

=================================================================================================

هنر بحث، هنر زندگی و ابزار اصلی گفتگو است. بحث هرگز مبارزه لفظی نیست و زمانی که طرفین در آن شرکت کنند، باارزش و رضایت بخش است. من در گذشته مانند بسیاری عقیده داشتم که باید در بحث پیروز شد و مخالفین را تسلیم کرد بر اساس این نظر در بحث با خانواده پیروز شدم اما این امر باعث شد روابطم با همسر و فرزندان سرد و تیره شود. بحث روندی نیست که طرف مقابل را از پا در آوریم ، بلکه هنری است که با استفاده از آن می توان با دیگران ارتباط و مذاکره موفقیت آمیز داشت و به نتیجه و خواسته مورد نظر رسید. بحث موفق وسیله شکست نیست بلکه به طرف مقابل و ما کمک می کند که به خواسته خود برسیم.گوش دادن مهم ترین هنر بحث و توانایی شنیدن گفته ها و ناگفته ها از بین صحبت دیگران است. هر بحثی را میتوان به یک داستان خلاصه کرد. قبل از آنکه بتوانیم داستان تاثیرگذاری برای دیگران تعریف کنیم. خود باید تصور روشنی از آن داشته باشیم. تفکر را به صورت نقل داستان فراگیرید. هدف داستان ایجاد تصویر ذهنی است، از کلمات ساده ای که تصاویر احساس برانگیز را در ذهن دیگران به وجود می آورد، استفاده کنید. در بحث موفق به دو جناح مشتاق نیاز است . علاقه یک جانبه کافی نیست.تنها در صورتی که دیگری مایل به بحث و شنیدن صحبت های ما باشد، در بحث موفق می شویم. در بحث باید به طرف مقابل اجازه رد یا پذیرش نظرمان را بدهیم . دراین صورت ترس او که علت شکست بحث است از بین می رود.

=================================================================================================

امید است با رعایت قوانین ما را در پیشرفت انجمن ریاضی ایران همراهی کنید. سربلند و پیروز باشید.

امروز:
بازگشت به صفحه اصلی